Duygu Müzik Merkezi

Zafer Dalgıç ve eşi Birgül Dalgıç, 2003 yılında kızlarının ismini verdikleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı “Özel Duygu Dalgıç Müzik Merkezi” adlı müzik okulunu açmışlardır.

45 yıllık sanat hayatının tüm birikimini ve deneyimini, Duygu Müzik Merkezi’ne adamış olan Zafer Dalgıç, profesyonel eğitim kadrosuyla Türk kültürüne ve toplumuna değerli müzisyenler yetiştirmeyi ilke edinmiştir.


Zafer Dalgıç 

1954 Nazilli doğumlu sanatçı, 1968 yılından bu yana profesyonel bağlama sanatçılığı yapmaktadır. 1978 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı'nın açmış olduğu sınavı kazanmış, 1986'da ise İstanbul Belediye Konservatuarı İstanbul Üniversitesi bünyesine geçmiştir. 1993 yılına kadar öğretim elemanı kadrosunda yer almıştır. 

1986 yılında Belkıs Akkale ile ortak olarak Midas müzik firmasını kuran sanatçı, 1987'de Göksoy Plak’tan 'Yılın En Çok Satan Albümü', 1990 yılında da Hürriyet'in düzenlemiş olduğu ödül töreninde 'Yılın En İyi Derlemesi' dalında 'Altın Kelebek' ödülünü almıştır. 

1993 yılında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kurduğu İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu’na müdür olarak atanan sanatçı, albüm çalışmalarının yanı sıra bir çok projeye başarılarıyla imzasını atmıştır. Sanatçı Emrah'ın oyuncu olarak yer aldığı ve Osman Yağmurdereli'nin yapımcısı olduğu 'Kınalı Kar' dizisinin müziklerini yapmıştır.


Sanatçı , İzzet Altınmeşe, Belkıs Akkale, Burhan Çaçan, Selahattin Alpay, İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Hilal Özdemir, Mahsun Kırmızıgül, Hülya Süer, Mahmut Tuncer, Fatih Kısaparmak, Seher Dilovan, Volkan Konak, Nuray Hafiftaş gibi birbirinden değerli 326 sanatçının sahne ve albüm çalışmalarında yer almış ve aranjörlüklerini yapmıştır.

1995-2000 yılları arasında TGRT'de canlı olarak yayınlanan 'İzzet-i İkram' programı için kurduğu orkestranın şefliğini ve aranjelerini yapmıştır. 2002 yılında ise TRT-1’de yayınlanan Sayısal Gece programı için kurduğu 45 kişilik orkestranın şefliğini ve düzenlemelerini yapmıştır. 

T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla senfonik orkestranın etnik sazlar ve halk oyunları ile bütünleştiği 'Anadolu Güneşi' adını verdiği projenin sanat yönetmenliğini üstlenmiştir. Anadolu Güneşi, Belkıs Akkale ve Kubat ile Lütfi Kırdar Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 kez doğmuştur.